Totalizator Sportowy LOTTO Sp. z o.o został oficjalnie Partnerem Strategicznym Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 . Z tej okazji w Muzeum Czerwca odbyła się konferencja prasowa z udziałem dyrektora poznańskiego oddziału Totalizatora Sportowego Artura Wozińskiego, dyrektora WMN Tomasza Łęckiego i kierownika MPPCz56 Kingi Przyborowskiej.

Podpisana przez obie strony umowa o partnerstwie jest konsekwencją współpracy, jaką rozpoczęto w roku 2018, kiedy Totalizator Sportowy i Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 po raz pierwszy nawiązały współpracę partnerską.

Tegoroczne porozumienie zakłada prezentowanie tytułu Strategicznego Partnera w czasie wszystkich działań edukacyjnych prowadzonych przez Muzeum – wystaw, konferencji, rekonstrukcji i wydarzeń cyklicznych.

Dzięki finansowemu wsparciu Partnera Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 planuje w tym roku zmodernizować i zaktualizować  ekspozycję stałą m.in. wymienić zniszczone plansze, odmalować ekspozycję, przygotować tablice z nazwiskami ofiar, wprowadzić tłumaczenia. Powstanie folder informacyjny po ekspozycji Muzeum Czerwca oraz Schronu Przeciwatomowego. To także wzmocnienie dla organizacji wydarzeń planowanych z okazji rocznicy Czerwca 56, Nocy Muzeów i Nocy Fortyfikacji, m.in. kolejnej edycji „Światełka dla Czerwca 56”, konkursów dla uczniów, spotkań z kombatantami czy organizowanego po raz pierwszy Testu Wiedzy o Historii Wielkopolski, na który już teraz zapraszamy zainteresowane szkoły.

Test Wiedzy o Historii Wielkopolski odbędzie się 31 maja 2019 roku

Jest to nowy projekt Muzeum, którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy o regionie. Uczniowie będą mierzyć się z zadaniami z historii Wielkopolski różnych epok. Pierwsza edycja testu będzie poświęcona historii Poznańskiego Czerwca.

Test skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Szkoły, które chcą się sprawdzić muszą wystawić trzyosobowe reprezentacje uczniów. Zespoły należy zgłosić imiennie na adres mailowy Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956: czerwiec@wmn.poznan.pl lub telefonicznie: +48 61 852 94 64.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia 2019 roku, do godziny 17:00

Strona Partnera

 

 

Powrót do listy kategorii Aktualności