Nauczycieli i uczniów zapraszamy do udziału w lekcjach “Cytadelowcy – historia i pamięć” prowadzonej w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.

Lekcje przedstawiają dramatyczną historię walk o Poznań w styczniu i lutym 1945 roku czyli w jaki sposób Armia Czerwona próbowała pokonać niemiecką obronę miasta. Szczególny nacisk kładziemy na przybliżenie sylwetek Cytadelowców – poznaniaków, którym przyszło walczyć u boku żołnierzy sowieckich o ostatni punkt niemieckiego oporu – Fort Winiary (potocznie nazywany Cytadelą). Tematu nie kończymy jednak na dacie zdobycia miasta przez Armię Czerwoną. Opowiadamy także uczniom co stało się z Cytadelowcami w czasach komunistycznej Polski.
Dodatkowym atutem zajęć jest prezentacja m.in. umundurowania, oporządzenia i uzbrojenia walczących stron (Niemców i Sowietów). Atrakcją dla uczniów jest możliwość ich obejrzenia i przymierzania. 

Zapisy na zajęcia

e-mail: czerwiec@wmn.poznan.pl
telefon:  +48 (61) 8529 464

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.