Koncert “Powstańcza Opowieść” odbędzie się 20 maja (poniedziałek) o godz. 17.00 w Auli Artis Collegium Da Vinci (ul. Kutrzeby 10).

To wydarzenie artystyczne z udziałem muzyków, aktorów i rekonstruktorów. Historia powstania wielkopolskiego 1918-1919 roku zostanie zilustrowana wyjątkowymi aranżacjami pieśni patriotycznych bezpośrednio związanych z Wielkopolską oraz tych znanych w całej Polsce. Poszczególne utwory nie będą osobnymi wykonaniami, ale zostaną połączone tytułową “Powstańczą Opowieścią”. Widzowie, którzy 20 maja zgromadzą się w Auli Artis, dzięki udziałowi rekonstruktorów będą mogli obserwować żywe obrazy wydarzeń rozgrywających się na frontach zwycięskiego zrywu.

W widowisku wystąpią poznańscy i warszawscy muzycy i aktorzy Instytutu Artystycznego przy towarzyszeniu chóru I.J. Paderewskiego z Poznania.

Bezpłatne wejściówki, sfinansowane przez Urząd Miasta będą dostępne od 15 do 17 maja w godz. 10.00 do 18.00 oraz 18 maja godz. od 12.00 do 17.00 w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44. Będzie można je odbierać aż do wyczerpania puli 400 darmowych biletów.

Jedna osoba może odebrać max. 2 wejściówki (jeden bezpłatny bilet ważny jest dla jednej osoby).

Wydarzenie organizowane jest w ramach Poznańskich Dni Rodziny i we współpracy z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości.

Powrót do listy kategorii Aktualności