W sobotę, 5 października o godz.12.00 zapraszamy na kolejną odprawę warty Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania

Tym razem ułani chcą upamiętnić ostatnie walki 1939 roku (m.in. bitwę pod Kockiem).  Warta poprzedzona będzie pokazem wyszkolenia we władaniu białą bronią oraz musztrą. Ułani wystąpią w umundurowaniu i wyposażeniu polowym w jakim wyruszali żołnierze 1939 roku.

Odprawy wart ułańskich to atrakcje dla całej rodziny!

Najmłodsi mogą wziąć udział w zajęciach plastycznych z nagrodami, pobawić się klockami militarnymi zbudować z klocków repliki uzbrojenia.  Do dyspozycji będą dwa kucyki, na których będzie można pod opieką instruktorów przejechać się i zrobić zdjęcia (oczywiście za darmo).

W tym czasie rodzice mogą obejrzeć siodła kawaleryjskie z pełnym troczeniem oraz umundurowanie, uzbrojenie i wyposażenie ułanów z okresu Wojny Obronnej 1939.

Uzupełnieniem będzie film, wyświetlany w salce muzeum ,,Historia, organizacja, wyszkolenie kawalerzysty i koni, sposoby walki pułków kawalerii w 20-leciu międzywojennym i w kampanii jesiennej 1939r.”

Stary Rynek – Muzeum Powstania Wielkopolskiego – od godz. 11.30 do 13.30

Zapraszamy!

Powrót do listy kategorii Aktualności