Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 już po raz drugi bierze udział w Poznańskim Festiwalu Kryminału GRANDA!

Tegoroczną atrakcją będzie możliwość zwiedzenia bardzo tajemniczego obiektu, powstałego w latach pięćdziesiątych XX wieku – bunkra, w którym mieściło się stanowisko dowodzenia Obroną Cywilną dla miasta Poznania. Obiekt, nazywany też Przeciwatomowym Schronem dla Władz Miasta Poznania, jest swoistą kapsułą czasu. Można w nim zobaczyć nienaruszony wystrój, wewnętrzną centralę łączności, pomieszczenia filtrów i akumulatorów, magazyn wyposażenia, a także pokoje mieszkalne przeznaczone dla dowództwa. Wizyta w schronie pozwoli poczuć niepowtarzalny klimat lat PRL-u, a jednocześnie specyfikę życia w ciasnym podziemnym bunkrze, w którym przestrzeń prywatną ograniczono do minimum.

W sobotę 23 września, od godziny 9.00 do 16.00, o każdej pełnej godzinie będzie możliwość zwiedzenia tego obiektu z przewodnikiem. Przewodnik w cenie biletu.

Wstęp: 8 zł normalny, 4 zł ulgowy.

Warto zarezerwować sobie miejsce, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Wejście grup do 20 osób. Rezerwacja – tel. 61 852 94 64

Schron mieści się na Krzyżownikach, przy ulicy Słupskiej 62, możliwy jest do niego dojazd autobusami linii 56, 61, 86, 833 i 834.

 

 

Powrót do listy kategorii Aktualności