W Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 otworzyliśmy nową wystawę czasową „Pamięć przywrócona. Eksponaty pozyskane w roku 2018 dla nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego”.

Prezentujemy część spośród 750 pozyskanych przez zakupy i darowizny nowych muzealiów. Wszystkie mają wzbogacić  ekspozycję w nowym Muzeum Powstania Wielkopolskiego, którą zbudujemy przy Wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu. Eksponaty na wystawie czasowej w większości po raz pierwszy zostaną pokazane publicznie.

Zobaczyć można m.in. fotografie, pocztówki, mapy, porcelanę, broń, biżuterię, w tym pamiątki ofiarowane przez spadkobierców Rogera Sławskiego, przedwojennego architekta Poznania oraz Antoniego Knajdka, powstańca wielkopolskiego.

Kuratorem wystawy jest Olaf Bergmann .

Na otwarciu wystawy byli obecni przedstawiciele Pracowni WXCA, którzy wygrali konkurs i zaprojektują budynek nowego muzeum. Obecny na wernisażu zastępca Prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski po raz kolejny potwierdził wsparcie miasta dla tego przedsięwzięcia.

 

Powrót do listy kategorii 100-lecie Powstania

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.