Spacery historyczne

  „Cmentarze żołnierskie na stoku cytadeli”

Miejsce:             Muzeum Armii Poznań

Termin:              kwiecień, październik

Godzina:            do uzgodnienia

Zapisy:                e-mail: bzura@wmn.poznan.pl

telefon:  +48 663 866 414

Kompleks cmentarzy na stoku Cytadeli Poznańskiej jest miejscem szczególnym. To tu obok siebie spoczywają powstańcy styczniowi, powstańcy wielkopolscy, ofiary wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956, ale nie tylko… Wspólny spacer na stokach Cytadeli Poznańskiej odkryje znane i mniej znane historie. Będzie okazją do uczczenia pamięci poległych żołnierzy. Oferta przeznaczona jest dla grup szkolnych, po wcześniejszym umówieniu terminu.

„Śladami Poznańskiego Czerwca”

Miejsce:             Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956

Termin:              od marca do października

Godzina:            do uzgodnienia

Zapisy:                e-mail: czerwiec@wmn.poznan.pl

telefon: +48 61 852 94 64

Dnia 28 czerwca 1956 r. tysiące ludzi wyszło na ulice Poznania, żądając chleba i wolności! Był to pierwszy strajk generalny w komunistycznej Polsce. Spacer „Śladami Poznańskiego Czerwca” odkryje historię bohaterskich czynów, ale i tragicznych konsekwencji. Wycieczkę zakończy wizyta w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956. Oferta przeznaczona jest dla grup szkolnych, po wcześniejszym umówieniu terminu.

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.