Edukacja w muzeum

Edukacja w muzeum

Zapraszamy do odkrywania dziejów wielkopolskiej drogi do niepodległości w naszych muzealnych oddziałach. Przygotowane przez nas formy edukacji muzealnej powstały z myślą o różnych grupach docelowych.

Oferta dla przedszkoli i szkół realizuje, ale i uzupełnia podstawę programową nauczania, łącząc zakres tematyczny wielu przedmiotów takich jak historia, wiedza o społeczeństwie, język polski czy plastyka.

Spacery historyczne wiodą szlakiem znanych i mniej znanych poznańskich ulic, przybliżając ważne dzieje naszego regionu i kraju. Plenerowe warsztaty łączą gry i zabawy z ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Z kolei wykłady tematyczne, prowadzone przez pracowników merytorycznych naszego muzeum oraz zaproszonych gości, z pewnością zainteresują dorosłych miłośników historii.

Informacje dotyczące zapisów oraz kosztów znajdą Państwo pod wybraną formą zajęć.

Pytania dotyczące aktualnej oferty edukacyjnej, praktyk oraz wolontariatu prosimy kierować mailowo [edukacja@wmn.poznan.pl] lub telefonicznie [691-266-779].

Regulamin tymczasowy zwiedzania

***

Wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego z uwagi na trwającą pandemię wstrzymujemy do odwołania realizację zajęć edukacyjnych dla grup. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą on-line.