Przyjazd Ignacego Jana Paderewskiego i słowa wygłoszone do rozentuzjazmowanych poznaniaków 26 grudnia 1918 roku były iskrą, która sprawiła, że następnego dnia wybuchło Powstanie Wielkopolskie.

Zgodnie z historyczną prawdą wczoraj poznaniacy witali mistrza Paderewskiego na Dworcu Letnim. To była już 28 inscenizacja przygotowana przez Chór Nauczycieli, pod patronatem Kolei Wielkopolskich i po raz pierwszy – Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Inscenizację zakończono złożeniem kwiatów pod pomnikiem Paderewskiego.

Dziś zapraszamy – do Muzeum Powstania Wielkopolskiego na Starym Rynku – na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji. O godzinie 17.00 przed Odwachem polecamy widowiskową inscenizację walki powstańczej, przygotowaną przez grupy rekonstrukcyjne Grolman, Warta i 7DAK. Natomiast na Placu Wolności warto zajrzeć na nasze stoisko z książkami i nie tylko. Uczcijmy zwycięskie Powstanie Wielkopolskie!    

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.