Jesteśmy już na półmetku Poznańskich Dni Rodziny 2022, dlatego przypominamy, że wciąż można rozwiązać Quest Z Różą i Józkiem przez Poznań – Śladami Poznańskiego Czerwca 1956. A z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, przygotowaliśmy niespodziankę!

Róża i Tajemnicza Walizka

To książeczka dla dzieci, w której razem z głównymi bohaterami Różą i Józkiem mogliśmy odbyć podróż w czasie do 1956 roku. Książka cieszy się nadal dużą popularnością, dlatego postanowiliśmy przygotować coś więcej dla młodych miłośników historii.

Książka dostępna w sprzedaży.

Quest

 Z Różą i Józkiem przez Poznań – Śladami Poznańskiego Czerwca 1956

Gra plenerowa, w której możemy spacerować i obserwować miasto z perspektywy wydarzeń, które działy się 66 lat temu. Naszymi przewodnikami są bohaterowie książki Róża i Józek, którzy cofnęli się w czasie do 1956 roku. Jednak nie trzeba znać publikacji, by ich poznać i wybrać się na rodzinny spacer.

Do pobrania tutaj – QUEST

Kreatywna kolorowanka o Poznańskim Czerwcu

To najnowsza propozycja skierowana do młodszej części publiczności, lecz gwarantujemy, że również dorośli mogą dowiedzieć się czegoś nowego. Dzięki kolorowance możemy poznać lepiej pojęcia oraz postacie, które są ważne dla historii naszego miasta.

Dostępna w sprzedaży od 1 czerwca

Dzień Dziecka w Czerwcu

Dla wszystkich, którzy przejdą w tym dniu nasz Quest czeka niespodzianka! Zapraszamy serdecznie w środę 1 czerwca, w Dzień Dziecka od 10-17 wraz z prawidłowymi odpowiedziami do Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956!

Koncepcja merytoryczna: Kinga Przyborowska, Marta Włodarczyk

Ilustracje: Anna Ziętkiewicz

 

Powrót do listy kategorii Aktualności