„Spójrz na krzyż! Spójrz na krzyż przy „Ścianie Śmierci” w Forcie VII! – wołał ks. Tomasz Morasz do ok. 300 uczestników Drogi Krzyżowej, która przeszła przez poznański Fort VII wczesnym rankiem w Wielki Piątek.

Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, na terenie której znajduje się Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII, od lat inspiruje Wielkopolan do łączenia wspomnienia męczeńskiej śmierci Chrystusa z modlitwą za ofiary pierwszego obozu koncentracyjnego utworzonego przez Niemców w okupowanej Polsce. Tak jak samo nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest przypomnieniem, iż życie oddane przez Jezusa stworzyło nam szansę na dostąpienie zbawienia, tak nietypowe miejsce nabożeństwa przypomina, iż bez niezłomnej postawy tysięcy Wielkopolan zamordowanych w Forcie VII, nie byłoby wolnej Polski.

Powrót do listy kategorii Spotkania

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.