Za nami III edycja “Rozprawy młodych nad Czerwcem’56”. Tym razem młodzieżowa konferencja odbyła się w gościnnych progach Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu, który był współorganizatorem wydarzenia. Wzięli w nim udział uczniowie z 12 różnych wielkopolskich szkół.

Podobnie jak w poprzednich latach młodzież młodzieży opowiadała o historii Poznańskiego Powstania, wybierając temat z czterech kategorii: miejsce, bohater, wydarzenie, pamięć. Było ciekawie, intrygująco, a czasami wzruszająco. Wykładów rówieśników słuchało 240 uczniów.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia. Dziękujemy wspaniałym młodym ludziom za ich zaangażowanie, dociekliwość historyczną i odwagę w prezentacji. Dziękujemy nauczycielom, którzy wspierali młodzież w przygotowaniach do Konferencji. Mamy nadzieję, że warto było!

Patronat honorowy nad III Ogólnoszkolną Konferencją objął : Prezydent Miasta Poznania oraz Wielkopolski Kurator Oświaty.

Wsparcie finansowe otrzymaliśmy z Narodowego Centrum Kultury w ramach Projektu “Kultura Interwencje”.

Partnerem strategicznym Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 jest LOTTO.

Autorem zdjęć jest Krzysztof Wysocki:

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.