18 maja 2022 r, w 40. rocznicę tragicznej śmierci Piotra Majchrzaka otworzyliśmy wystawę „Czekając na prawdę.. Piotr Majchrzak 1963-1982” w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.
Tytuł wystawy akcentuje pragnienie poznania prawdy, które przez ostatnie lata towarzyszyło rodzinie oraz bliskim najmłodszej, poznańskiej ofiary stanu wojennego w Polsce.
Wiadomość o wznowieniu śledztwa przekazana przez Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Karola Nawrockiego oraz zastępcę prokuratora generalnego, dyrektora Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu prokurator Andrzeja Pozorskiego dała nadzieję:
Rodzina nie boi się poznać prawdy na temat tragicznych okoliczności śmierci – powiedział w imieniu rodziny Radosław Majchrzak, brat Piotra.
Konferencja Instytut Pamięci Narodowej odbyła się w przestrzeni wystawy czasowej „Czekając na prawdę.. Piotr Majchrzak 1963-1982” w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, wystawę można oglądać do 31. grudnia 2022 roku.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wznawianego śledztwa, które dostępne są na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.
FOTORELACJA Z KONFERENCJI
Powrót do listy kategorii Aktualności