Po raz trzeci historycy, regionaliści i muzealnicy z całej Wielkopolski spotkali się na Konferencji – Sejmiku “Wielkopolskie drogi ku niepodległości XIX i XX wieku z perspektywy “Małych Ojczyzn” – rok po obchodach 100 rocznicy powstania wielkopolskiego”.

Uczestnicy spotkania analizują i wyciągają wnioski z wielkiego świętowania 100 rocznicy wiktorii Wielkopolan – co nam po niej zostało? Jak będzie zapamiętana? Czy historia zwycięskiego powstania jest Polakom bardziej znana?

W konferencji uczestniczą m.in Tomasz Sibora, dr Kamila Szymańska, Robert Czub, dr Izabela Korniluk i Angelika Pilarska.  Natomiast w panelu o roli powstania wielkopolskiego w kształtowaniu świadomości historycznej dyskutują znani historycy z całej Polski – prof. Edward Czapiewski z Wrocławia, prof. Maciej Fic z Katowic, dr Konrad Meus z Krakowa i prof. Przemysław Matusik z UAM.

Konferencji towarzyszy coroczne wręczenie nagród Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Organizatorami spotkania są Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu, Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Wielkopolskie Towarzystwo Kulturalne, Fundacja Zakłady Kórnickie oraz Wielkopolskie Muzeum Niepodległości.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.