Bardzo miło nam zaprezentować pierwszą książkę o Powstaniu Wielkopolskim, którą już niedługo będzie można kupić w naszym muzeum a dokładnie w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Odwachu na Starym Rynku.

Na początek ukłon w stronę najmłodszych – Magda Podbylska napisała „A u nas powstanie!”, którą zilustrowała Katarzyna Bukiert. Książkę wydało wydawnictwo BIS. Patronat objęło – Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Poznańskie Targi Książki Pegazik, Qlturka.pl, Victor JUNIOR, granice.pl oraz IKS Kultura w Poznaniu

O czym jest ta książka? Współczesnym dzieciom trudno sobie wyobrazić, jak wyglądało życie ich rówieśników sto lat temu. Bez komputerów, telefonów i gier, a w dodatku w czasie, kiedy Polski nie było na mapie. Wydarzenia z tamtych lat postanowił przybliżyć pewien dziadek, który napisał dla swych wnuków książkę i zaprosił ich do wspólnej lektury. A dziadkowa książka powstała na podstawie wspomnień jego ojca – czyli pradziadka – i dotyczyła zdarzeń z 1918 roku, gdy ów pradziadek był małym Kaziem. W ten sposób pewna poznańska rodzina poznała dwa tygodnie z życia swoich przodków w czasie, gdy w Poznaniu wybuchło powstanie wielkopolskie, które umożliwiło przyłączenie terenów Wielkopolski do niepodległej Polski.

Doskonała lektura dla młodych czytelników w wieku od 8 do 14 lat na stulecie odzyskania niepodległości.

 

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.