Zapraszamy na III. Ogólnoszkolną Konferencję “Młodych Rozprawa nad Czerwcem ’56”, która odbędzie się dnia 3 czerwca b.r. w godzinach od 9:00 do 12:00,
w murach Zespołu Szkół Handlowych, która mieści się przy ulicy Śniadeckich 54/58 w Poznaniu.  Jest to wyjątkowe wydarzenie, w którym to uczniowie wcielają się w rolę prelegentów i propagują wiedzę o Poznańskim Czerwcu ’56. Konferencja na wzór zeszłoroczny zostanie podzielona na cztery bloki tematyczne:

1) Miejsce
2) Bohater
3) Wydarzenie
4) Pamięć

W każdym bloku przewidujemy po cztery wystąpienia. Zainteresowani wystąpieniem uczniowie wybierają sobie jeden z przedstawionych wyżej bloków i przygotowując adekwatny do niego temat prezentują go słuchaczom. Poprzez udział rozumiemy wystąpienie z prezentacją (tradycyjny referat), lub przedstawienie nakręconego przez siebie filmu. Jeden referat powinien trwać od 5 do 10 minut i może zostać wygłoszony indywidualnie lub zespołowo (lecz nie więcej, niż w trzy osoby). Natomiast czas trwania filmu nie powinien przekroczyć 5 minut. Należy przygotować go w wersji “.avi” lub “.mp4”.

Szkoły mogą zgłaszać swych reprezentantów w czterech kategoriach wiekowych: klas 4-6 szkoły podstawowej, klas 7-8 szkoły podstawowej, ostatniej klasy gimnazjalnej oraz na poziomie ponadgimnazjalnym.

Szkoły zainteresowane udziałem swych reprezentantów w konferencji mogą to uczynić
do 15 maja 2019 roku. Zgłoszenia można kierować drogą mailową na adres: czerwiec@wmn.poznan.pl lub telefonicznie: +48 61 852 94 64. Obowiązuje kolejność przesłanych zgłoszeń do wyczerpania miejsc we wszystkich blokach. Warunkiem udziału
w konferencji jest także zaakceptowanie jej regulaminu, który zostanie rozesłany do szkół wraz z informacją o niej. Regulamin dostępny na stronie www.wmn.poznan.pl

 

Organizatorzy: Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, Zespół Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca’56.

 

Materiały do pobrania

Powrót do listy kategorii Konkursy

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.