Dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Tomasz Łęcki odebrał z rąk Wojewody Wielkopolski Zbigniewa Hoffmanna medal z okazji stulecia Odzyskania Niepodległości.

Medal został ustanowiony uchwałą Rady Ministrów dla uczczenia obchodów oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego. Na jego awersie jest wizerunek Orła Białego, wokół którego umieszczone zostały wizerunki Wojciecha Korfantego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego oraz Józefa Hallera. Na rewersie znajduje się cytat z kazania autorstwa ormiańskokatolickiego arcybiskupa Lwowa Józefa Teodorowicza: TO, CO ZDOŁAŁY POKOLENIA TAMTE, DLACZEGO BYŚCIE TEMU NIE MOGLI PODOŁAĆ I WY? W dolnej części znajduje się wizerunek Legionów Polskich.

Wśród odznaczonych byli m.in generał Jan Podhorski, ZenonWechman, ppłk Tomasz Ogrodniczuk, prof. Tomasz Jasiński, Maciej Musiał.  W imieniu wszystkich odznaczonych za wyróżnienie podziękował dyrektor Tomasz Łęcki.

 

 

 

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.