13 września Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII odwiedziła 30-osobowa grupa chrześcijan z Niemiec, by złożyć hołd polskim ofiarom II wojny światowej. Goście związani z Oekumenisches Europa-Centrum we Frankfurcie nad Odrą, przyjechali do Poznania na kilkudniowy pobyt. Ich celem było wzbogacenie wiedzy o historii Polski i zwiedzenie,ważnych dla Wielkopolan miejsc w 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Wizyta w Forcie VII odbyła się na wyraźną prośbę niemieckich gości, w większości luteran. Przewodnikiem był polski duchowny ze zgromadzenia księży werbistów, który wespół z niemieckimi pastorami i wikariuszem Parafii Ewangelicko-Augsburgskiej w Poznaniu poprowadził na zakończenie wizyty, poruszającą modlitwę ekumeniczną pod “Ścianą Śmierci”.

Niemcy nie ukrywali, że to co zobaczyli zrobiło na nich ogromne wrażenie, wielu przeszło trasę w głębokim milczeniu.

 

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.