13. grudnia 1981 roku to jedna z tych dat, która wywołuje różne skojarzenia. Dla jednych to brak “Teleranka”, dla innych, wspomnienie internowania, a dla części osób temat z lekcji historii.  Zależy nam na dotarciu do tych, którzy nie znają wydarzeń z grudnia 1981 roku. Chcemy stworzyć międzypokoleniową przestrzeń spotkania z przeszłością, aby okrągła 40 rocznica stała się pretekstem do rodzinnej rozmowy o bliskiej dla niektórych, a zarazem dalekiej, dla innych — historii.

Zapraszamy do Muzeum Uzbrojenia 12. grudnia w wigilię rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego, na inscenizację Posterunku Wojska Polskiego oraz Milicji Obywatelskiej z grudnia 1981 roku, oraz wystawę pamiątek z okresu Stanu Wojennego.

Niedziela 12 grudnia 

10:00-16:00 Inscenizacja Posterunku Wojska Polskiego i Milicji Obywatelskiej z grudnia 1981 roku – plac przed Muzeum (Park Cytadela)

10:00-16:00 “Przemoc i opór” – wystawa pamiątek z okresu Stanu Wojennego – Muzeum Uzbrojenia – IV sala

Partnerem projektu jest Wielkopolska NSZZ „Solidarność”.

Szczególnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, dzięki którym możemy zrealizować Posterunek Wojska Polskiego i Milicji Obywatelskiej z grudnia 1981:

  • Grupa Rekonstrukcji Historycznej “13. Batalion”
  • Grupa Zadaniowa BETON
  • Projekt NIEPOKORNI

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

Przypominamy Muzeum działa w reżimie sanitarnym, z uwagi na Państwa oraz nasze zdrowie uprzejmie prosimy o stosowanie się do rządowych zaleceń.

 

Powrót do listy kategorii Aktualności