Odprawa wart ułańskich z paradną musztrą, zajęciami edukacyjnymi i stoiskiem z pamiątkami, wernisaż wystawy obrazów „Przestrzeń i czas w malarskim przekazie historii”, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – takie atrakcje czekają zwiedzających 3 maja w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

Tuż po oficjalnych uroczystościach 228.rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 Maja na placu Wolności zapraszamy na Stary Rynek przed Odwach. Po godzinie 13.00 rozpocznie się pierwsza w tym roku honorowa odprawa wart ułańskich w wykonaniu Stowarzyszenia Ochotniczy Reprezentacyjny oddział Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Ułani zaprezentują się w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu. To niewątpliwa atrakcja dla całych rodzin!

O godz. 16.00 również przed Odwachem zapraszamy na wspólny śpiew pieśni patriotycznych „Witaj, majowa Jutrzenko”. Zespół Monogramista JK pomoże nam przypomnieć sobie i zaśpiewać m.in. coraz bardziej popularne pieśni z czasów powstania wielkopolskiego. Przyłączyć się może każdy!

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 3 maja będzie czynne wyjątkowo od godziny 10.00 do 15.00.

Zapraszamy w tym dniu na zwiedzanie także nowej wystawy czasowej autorstwa prof. Izabeli Rudzkiej „Przestrzeń i czas w malarskim przekazie historii”.  Jest to twórcze upamiętnienie 100-lecia Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

poniżej: przygotowania do wystawy obrazów prof.Izabeli Rudzkiej i wspomnienie ubiegłorocznych obchodów 3 Maja

Powrót do listy kategorii Aktualności